REKLAMA
Lca.pl » Fakty » Legnica

2020-09-15 13:23:13 - Autor: LS(lca.pl)
Zabił ich córki. Czekają na wyrok, chcą pomagać innym
Film opatrzony hasztagiem #jedzieszmyśl to pierwsza inicjatywa fundacji Nie Ma Rzeczy Niemożliwych, założonej przez Agnieszkę Szafrańską, mamę jednej z dziewczynek, które zgięły w wypadku samochodowym w październiku 2019 roku. - Nie chcemy łączyć akcji naszej fundacji z terminem dzisiejszego procesu. Nie zamierzamy jednak milczeć i będziemy sprawę nagłaśniać, to dla nas gwarancja, że nikt na tego chłopaka nie będzie patrzył rzez palce – mówi Agnieszka Szafrańska.
REKLAMA

W tragicznym wypadku, do którego doszło 5 października 2019 roku na ul. Jaworzyńskiej, około 300 m od zjazdu na autostradę A4, zginęły 10 i 11-latka. Kierujący, młody mężczyzna, przeciął pas zieleni i zjechał na przeciwległy pas ruchu, zderzając się czołowo z prawidłowo jadącym samochodem i wpadł do rowu. Mężczyzna twierdzi, że nic nie pamięta, najprawdopodobniej w czasie jazdy korzystał z telefonu komórkowego.

1 lipca przed Sądem Rejonowym ruszył proces. Przed budynkiem sądu matki dziewczynek, najbliżsi i znajomi apelowali do kierowców o rozwagę. Ubrani w koszulki z napisami #jedzieszmysl rozdawali naklejki z takim właśnie napisem. Kolejnym krokiem stało się utworzenie fundacji i niebawem uzyska ona osobowość prawną. Tymczasem powstał spot ostrzegający kierowców przed bezmyślną jazdą.


Joanna Wojciechowska i Agnieszka Szafrańska
Foto: LS (lca.pl)
- Fundacja daje nam sens życia. Nie udało nam się uratować życia naszych dzieci, chcemy ratować innych ludzi. Dziś nie byłybyśmy dobrym wsparciem dla rodzin ofiar wypadków, ponieważ borykamy się z naszą traumą. Natomiast fundacja i kampania #jedzieszmysl pomagają nam w uporaniu się z nieszczęściem, jakie nas dotknęło – mówi Agnieszka Szafrańska.

- Chcemy wspierać rodziny ofiar wypadków drogowych, ale nie tylko. Chcemy udzielać wsparcia osobom zagrożonym wykluczeniem, będących w patowych sytuacjach życiowych, które są niezaradne. Ma to być pomoc socjalna, pomoc, jeżeli chodzi o pieczę zastępczą, pomoc prawną, psychologiczną – wylicza Agnieszka Szafrańska.

Fundacja zamierza ubiegać się o dotacje, do współpracy zaprasza wszystkich, którym los innych ludzi nie jest obojętny. 

- Mamy świadomość, że nie ma takiej kary, która sprawi, że nam i członkom naszych rodzin będzie lepiej. Polskie prawo jest dla sprawców wypadków ze skutkiem śmiertelnym łagodne, kara nieadekwatna do tego, co zrobili. To nie dziewczynki wcisnęły pedał gazu, nie one podjęły decyzję o wyprzedzaniu w złych warunkach przy takiej prędkości, a to one poniosły najwyższe możliwe konsekwencje. Nie da się opisać naszego cierpienia – kończy mama zmarłej dziewczynki.

W środę 15 września sprawca kolejny raz stanął przed sądem. Maki obydwu dziewczynek są oskarżycielami posiłkowymi. Postanowiły sobie, że dopilnują, żeby sprawca, który do dziś nie wyraził skruchy, poniósł karę. Na następnej rozprawie sąd wyda wyrok .19-letniemu sprawcy wypadku grozi do 8 lat więzieniaByłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Opisz je i podziel się swoją wiedzą z innymi. Nakręciłeś film, lub zrobiłeś zdjęcie? Przyślij do nas, niech legniczanie zobaczą to, czego byłeś świadkiem.
500 197 963 – zadzwoń do nas lub wyślij sms-a, mms-a.
Zdjęcia i filmy Waszego autorstwa wysyłać można także na adres kontakt@lca.pl

Podziel się:

Dodaj swój komentarz
[Anonimowy Gość]
Wina kierowcy jest niepodważalna i na pewno będzie ukarany,od wymierzania sprawiedliwości jest sąd!!!.Jeszcze jedno tylko małe pytanie, czy nawet jakby go powiesili! na rynku miejskim ,to ukoi to ból rodz...
[Anonimowy Gość]
Maki obydwu dziewczynek są oskarżycielami posiłkowymi. Widzę że profesjonaliści zamiast matki to maki. Nic tylko pogratulować pisowni
[Anonimowy Gość]
To żart ze są ludzie co wogole maja czelność bronić mordercę
[Anonimowy Gość]
Oby chłopaka usadzili a nie! Wypłacić to najwyżej na niego można niepowiem co
[Anonimowy Gość]
Znam rodzice dziewczynek i rodzine tego chłopaka z szkoły. I podziwiam rodziców dziewczynek wspaniali ludzie podziwiam za sile a za chłopaka i rodziców i ludzi broniących tego człowieka wstyd mi za ich b...
[Anonimowy Gość]
Oby dosięgła kara dzieciaka który prowadził samochód Nie dawajcie się tym idiotycznym komentarza ludzi bez mózgu
komentarze: 52. Przeczytaj wszystkie

REKLAMA
PRZECZYTAJ TAKŻE
REKLAMA
PORTAL LCA.PL
O firmie | Praca | Kontakt | Regulamin
59-220 Legnica, Wjazdowa 6
tel: +48 500 197 963
e-mail: redakcja@lca.pl