REKLAMA
Lca.pl » Fakty » Region

2020-05-14 06:52:01 - Autor: LS(lca.pl)
Terytorialsi „wymazują” pensjonariuszy DPS
Co najmniej dwa dni spędzą w Legnickim Polu Terytorialsi, którzy „wymazują” podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu. Żołnierze WOT wrócili ponieważ po badaniach profilaktycznych, okazało się że wśród personelu jest 11 osób zakażonych koronawirusem.
REKLAMA


Terytorialsi wymazywali w DPS w Legnickim Polu
Foto: WO(lca.pl)
Terytorialsi w poniedziałek 11 maja wykonywali badania przesiewowe wśród liczącego 243 osoby personelu Domu Pomocy Społecznej. W środę zaczęły spływać wyniki testów i okazało się, że wśród personelu są zakażeni wirusem SARS-CoV-2. Zakażenie potwierdzono u 11 osób.

Biuro prasowe wojewody dolnośląskiego poinformowało w środę o 44 potwierdzonych przypadkach zakażenia. 11 z nich to pracownicy DPS w Legnickim Polu. Zdiagnozowani chorzy są mieszkańcami Legnicy, Wrocławia i Wałbrzycha oraz powiatów: legnickiego,bolesławieckiego, głogowskiego, jaworskiego, kłodzkiego, lubińskiego, lwóweckiego, oleśnickiego, wrocławskiego, wołowskiego i oławskiego

Na terenie województwa dolnośląskiego jest 2100 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19. Kwarantanną lub izolacją na Dolnym Śląsku objęto 4467 osób, 1109 nadzorem epidemiologicznym, 326 jest hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19. Wyzdrowiało kolejnych 41 osób, co potwierdzają wyniki testów laboratoryjnych przeprowadzone. Od początku pandemii do dnia dzisiejszego na Dolnym Śląsku zanotowano 79 zgonów.

Ministerstwo zdrowia informuje, że od początku pandemii zachorowanie na COVID-19 potwierdzono w Polsce u 17204 osób, zmarło 861 chorych.

Jeśli nie musicie wychodzić, zostańcie w domach! To spowolni postęp epidemii! Myjcie często i dokładnie ręce ciepłą woda z mydłem, szczególnie po powrocie do domu! Nie dotykajcie dłońmi twarzy! Unikajcie skupisk ludzkich! Zachowajcie dystans od innych osób (1-1,5m)! Kontrolujcie stan swojego zdrowia! Pamiętajcie, że wirus jest najgroźniejszy dla osób starszych oraz z deficytami odporności!

Apelujemy o stosowanie się do wytycznych ministerstwa zdrowia, dotyczących podstawowych środków ochronnych przeciwko koronawirusowi wywołującemu chorobę COVID-19. Zapoznajcie się z nimi. 


Terytorialsi wymazywali w DPS w Legnickim Polu
Foto: WO(lca.pl)

PSSE przypomina
Foto: PSSE

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Opisz je i podziel się swoją wiedzą z innymi. Nakręciłeś film, lub zrobiłeś zdjęcie? Przyślij do nas, niech legniczanie zobaczą to, czego byłeś świadkiem.
500 197 963 – zadzwoń do nas lub wyślij sms-a, mms-a.
Zdjęcia i filmy Waszego autorstwa wysyłać można także na adres kontakt@lca.pl

Podziel się:

Brak komentarzy. Dodaj swój komentarz
REKLAMA
PRZECZYTAJ TAKŻE
Legnica -
Elżbieta Witek przegrała w sądzie z Najwyższą Izbą Kontroli. Musi zapłacić kary
Legnica -
Rośnie liczba chętnych na szczepienia
Legnica -
Z Wrocławia do Legnicy – trzecia edycja Energy Industry Mixer
Legnica -
Huta Miedzi Legnica z prestiżowym certyfikatem
REKLAMA
Legnica -
Dolnośląscy przedsiębiorcy na Międzynarodowych Targach Medycznych FIME
Legnica -
Zobacz, jak ćwiczą policyjni kontrterroryści z Dolnego Śląska
Legnica -
Szymańska o ulgach dla kredytobiorców, Czudowska o tarczy antyinflacyjnej
Legnica -
Rozpoczęła się Piesza Pielgrzymka Legnicka
Legnica -
Dziś rusza możliwość składania wniosków o wakacje kredytowe
Legnica -
Jest porozumienie w sprawie budowy elektrowni składającej się z reaktorów jądrowych
PORTAL LCA.PL
O firmie | Praca | Kontakt | Regulamin
59-220 Legnica, Wjazdowa 6
tel: +48 500 197 963
e-mail: redakcja@lca.pl