REKLAMA
Lca.pl » Fakty » Region

2020-05-14 06:52:01 - Autor: LS(lca.pl)
Terytorialsi „wymazują” pensjonariuszy DPS
Co najmniej dwa dni spędzą w Legnickim Polu Terytorialsi, którzy „wymazują” podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu. Żołnierze WOT wrócili ponieważ po badaniach profilaktycznych, okazało się że wśród personelu jest 11 osób zakażonych koronawirusem.
REKLAMA


Terytorialsi wymazywali w DPS w Legnickim Polu
Foto: WO(lca.pl)
Terytorialsi w poniedziałek 11 maja wykonywali badania przesiewowe wśród liczącego 243 osoby personelu Domu Pomocy Społecznej. W środę zaczęły spływać wyniki testów i okazało się, że wśród personelu są zakażeni wirusem SARS-CoV-2. Zakażenie potwierdzono u 11 osób.

Biuro prasowe wojewody dolnośląskiego poinformowało w środę o 44 potwierdzonych przypadkach zakażenia. 11 z nich to pracownicy DPS w Legnickim Polu. Zdiagnozowani chorzy są mieszkańcami Legnicy, Wrocławia i Wałbrzycha oraz powiatów: legnickiego,bolesławieckiego, głogowskiego, jaworskiego, kłodzkiego, lubińskiego, lwóweckiego, oleśnickiego, wrocławskiego, wołowskiego i oławskiego

Na terenie województwa dolnośląskiego jest 2100 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19. Kwarantanną lub izolacją na Dolnym Śląsku objęto 4467 osób, 1109 nadzorem epidemiologicznym, 326 jest hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19. Wyzdrowiało kolejnych 41 osób, co potwierdzają wyniki testów laboratoryjnych przeprowadzone. Od początku pandemii do dnia dzisiejszego na Dolnym Śląsku zanotowano 79 zgonów.

Ministerstwo zdrowia informuje, że od początku pandemii zachorowanie na COVID-19 potwierdzono w Polsce u 17204 osób, zmarło 861 chorych.

Jeśli nie musicie wychodzić, zostańcie w domach! To spowolni postęp epidemii! Myjcie często i dokładnie ręce ciepłą woda z mydłem, szczególnie po powrocie do domu! Nie dotykajcie dłońmi twarzy! Unikajcie skupisk ludzkich! Zachowajcie dystans od innych osób (1-1,5m)! Kontrolujcie stan swojego zdrowia! Pamiętajcie, że wirus jest najgroźniejszy dla osób starszych oraz z deficytami odporności!

Apelujemy o stosowanie się do wytycznych ministerstwa zdrowia, dotyczących podstawowych środków ochronnych przeciwko koronawirusowi wywołującemu chorobę COVID-19. Zapoznajcie się z nimi. 


Terytorialsi wymazywali w DPS w Legnickim Polu
Foto: WO(lca.pl)

PSSE przypomina
Foto: PSSE

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Opisz je i podziel się swoją wiedzą z innymi. Nakręciłeś film, lub zrobiłeś zdjęcie? Przyślij do nas, niech legniczanie zobaczą to, czego byłeś świadkiem.
500 197 963 – zadzwoń do nas lub wyślij sms-a, mms-a.
Zdjęcia i filmy Waszego autorstwa wysyłać można także na adres kontakt@lca.pl

Podziel się:

Brak komentarzy. Dodaj swój komentarz
REKLAMA
PRZECZYTAJ TAKŻE
Legnica -
800+. Złóż wniosek w kwietniu, jeśli chcesz ciągłości wypłat
Legnica -
Oberża Piastowska zaprasza do wypełnienia krótkiej ankiety
Legnica -
Strażacy zwierają szyki i walczą o życie koleżanki
Legnica -
Zanim zakupisz dom, Czy warto kupić dom w stanie surowym ?
REKLAMA
Legnica -
Koalicja Obywatelska ma najwięcej mandatów w sejmiku
Legnica -
Nowa aplikacja PSZ: Mapa schronów w Polsce dla Twojego bezpieczeństwa
Legnica -
ZUS wypłaci więcej za wypadek przy pracy
Legnica -
Wybory 2024. Listy do sejmiku województwa
Legnica -
Dziś Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Legnica -
Życzenia wielkanocne od redakcji portalu lca.pl
PORTAL LCA.PL
O firmie | Praca | Kontakt | Regulamin
59-220 Legnica, Wjazdowa 6
tel: +48 500 197 963
e-mail: redakcja@lca.pl